OFİS MOBİLYALARI NASIL SEÇİLMELİ ?

Ofis Mobilyaları Nasıl Seçilmeli?

Haftada yaklaşık 45 saatlik zaman geçirilen ofislerimizde doğru çalışma ortamını oluşturabilmek önemli bir unsurdur. Bu bağlamda çalışma ortamına göre ofis mobilyasının seçilmesi için nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

Öncelikli olarak çalışma alanları ilk dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Çalışma alanlarının boyutlarına göre ofis mobilyalarının seçilmesi ve belirlenen modellerin kaç parçadan oluştuğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Çalışma ortamlarının optimum kullanım alanına sahip olması saatler geçirdiğimiz ofis ortamlarında ferah ve verimli bir çalışma ortamı sağlayacaktır.

Ergonomi ve konfor sağlayacak olan modellerin seçilmesi yine ilk sıralarda dikkat etmemiz gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Kullanım amaçlarına uygun model seçimleri, seçilen modellerin birbirlerini tamamlayan nitelikte olması ve kullanıcılar için rahatlık sağlayacak olan ofis mobilyalarının seçilmesi kullanan açısından dikkat edilmesi gereken kriterler olmalıdır.

Tercih edilen ofis mobilyalarının meslek gruplarına uygunluğu bir başka dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesidir. Firmanızı yansıtacak modellerin, renklerin ve tasarımların seçilmesiyle oluşturulacak olan ofis ortamınız, misafirlerinizi ve müşterilerinizi etkilemenizde kritik rol oynayacaktır.

Ve tabi ki son olarak kalite ve değer ölçülerinin birbirlerini karşılaması gerekmektedir. Tercih edilecek olan markanın ürün kalitesi, montaj kolaylığı, kolay ulaşılabilir bir bayi ağının olması ve hizmet kalitesi seviyesi dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi olmalıdır.